Hotmail Gelen Kutusu Aç, E Posta Kutusu

En çok tercih edilen e posta servislerinden birisi olan, Hotmail gelen kutusu aç işlemini yapabilmek için ilk olarak aşağıdaki bağlantıya tıklayıp @Hotmail ana sayfasına gitmeniz gerekir. Tabi, bundan önce hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Hotmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra gelen kutusu karşınıza çıkacaktır.

https://outlook.live.com/owa/

Hotmail.com Gelen Kutusu

Adım 1: İlk olarak Hotmail.com gelen kutusu bakma için kullandığınız web tarayıcısına giriş yapın.

Adım 2: Arama motoruna Hotmail.com yazın ve Outlook/ Hotmail sitesine giriş yapın.

Adım 3: Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazıp hotmail oturum aç.

Adım 4: Sağ kısımda yer alan menüde ‘’Klasörler’’ bölümüne tıklayın.

Adım 5: İlk sırada yer alan ‘’Gelen Kutusu’’ yazısına tıkladığınızda size gelen mailleri ya da bildirimleri göreceksiniz.

Not: İstediğinizi bulamadıysanız ‘’Gelen Kutusu’’ bölümünün altında yer alan ‘’Gereksiz E-posta’’ bölümüne giriş yapın.

@Hotmail Gelen Kutusu Nerede?

Hotmail gelen kutusu  için üyeliğinize giriş yapın, açılan pencerenin sağ bölümünde yer alan menüden ‘’Klasörler’’ seçeneğine tıklayın. Açılan kısmın ilk sırasında yer alan ‘’Gelen Kutusu’’ seçeneğine tıkladığınızda erişmiş olacaksınız.

Web tarayıcınız güncel değil ise arama motorunun ayarlarını sıfırlamak için https://support.microsoft.com/tr-tr/windows/internet-explorer-ayarlar%C4%B1n%C4%B1-de%C4%9Fi%C5%9Ftirme-veya-s%C4%B1f%C4%B1rlama-2d4bac50-5762-91c5-a057-a922533f77d5#ie=ie-9 adresine giriş yapın ve adımları sırasıyla takip edin.

Hotmail.com Gelen Kutusu Açılmıyor

Gelen kutusu açılmıyor sorunu için öncelikle https://mail.live.com adresine giriş yapmaya çalıştığınızdan emin olun. Giriş sağlayamıyorsanız sorunun kaynağı kullandığınız arama motorundan kaynaklı olabilir.

Hotmail.com’u destekleyip desteklemediğini öğrenmez için https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-365/microsoft-365-and-office-resources?redirectSourcePath=%252farticle%252fad76a023-09ff-4b3e-bc30-7e00a2fd05b8%3fredirectSourcePath%3d%252farticle%252fad76a023-09ff-4b3e-bc30-7e00a2fd05b8&rtc=1 adresine giriş yapın.

Tarayıcınız uygulamayı destekliyor ise sorunun cihazdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için farklı cihaz ya da IP adresinden hesabınıza giriş yapmayı deneyin. 

Destekliyorsa arama motorunuzdan ‘’Ayarlar’’ kısmına girin ve ‘’Güvenlik’’ sekmesine tıklayın. Ardından ‘’Gözatma Geçmişini Sil’’ seçeneğine tıklayın. Tanımlama bilgileri ve web sitesi onay kutusunu işaretleyip ‘’Sil’ seçeneğine tıklayın.